Lednice Liebherr

Lednice Liebherr možná nejsou ve světě domácích spotřebičů tolik známé, neznamená to ale, že by byly špatné. Naopak, v posledních letech jsou hodnoceny čím dál lépe. Některé z nich si našly cestu i do našeho velkého testu lednic.

TOP 9 ledniček Liebherr

Název Náhled Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
Liebherr CB 4815 A+++ 13 kg/den Zjistit cenu
Liebherr C 4025 A++ 12 kg/den Zjistit cenu
Liebherr CN 3915 A++ 11 kg/den Zjistit cenu
Liebherr CU 2915 A++ 6 kg/den Zjistit cenu
Liebherr CTP 2121 A++ 4 kg/den Zjistit cenu
Liebherr CTP 2521 A++ 4 kg/den Zjistit cenu
Liebherr CUef 3311 A++ 4 kg/den Zjistit cenu
Liebherr CU 2311 A++ 4 kg/den Zjistit cenu
Liebherr T 1414 A+ 2 kg/den Zjistit cenu

O ledničkách Liebherr

Firma Liebherr je německou (respektive, od roku 1982 švýcarskou) společností, založenou v roce 1949 Hansem Liebherrem. Dnes ji vedou jeho potomci a společnost zůstává výhradně rodinným podnikem. Její původní zaměření byly jeřáby, ale časem se společnost přeorientovala i na jiná odvětví. Dnes vyrábí také nákladní automobily, bagry či právě lednice. Její závody můžeme najít po celém světě, v Číně, Německu, Švýcarsku, dokonce i v Brazílii. Ovšem chladničky, které nás aktuálně zajímají nejvíce, se vyrábí v Bulharsku a v Rakousku.

Návrháři společnosti se u lednic Liebherr od původního zaměření nedokázali tak úplně odpoutat. Výsledek je ten, že základním rysem těchto lednic je velmi bytelná a odolná konstrukce, dobrá a pevná izolace a kvalitní materiál. Podíváme-li se na tyto lednice, pak to poznáme ze dvou klíčových parametrů – širokého rozpětí klimatických tříd a také z velmi dobré akumulační doby. Klimatické třídy totiž znamenají, jaká je pro lednici ideální vnější teplota. Čím lepší izolace, tím menší má vnější teplota vliv na fungování lednice. A akumulační doba, ta je zase díky izolaci velmi vysoká, protože teplo zvenčí hůře působí na potraviny uvnitř a trvá déle, než se ohřejí. Velmi dobře si lednice vedou také, pokud jde o jejich design. Jak jsme již řekli, firma Liebherr se nebojí používat odolné materiály, a ty jsou také často velmi vzhledné. Jen ty nejlevnější lednice od této firmy jsou obyčejné, bílé a bez jakýchkoliv ozdobných prvků. Většina z nich je vyvedena v nerezu, s elegantními křivkami a pečlivě navrženými madly. Uvnitř vypadají lednice Liebherr také velmi dobře a luxusně. Rozvržené jsou dobře a účelně. Jediné, co nám u nich trochu chybí, jsou některé technologie, které by pomohly udržet potraviny déle čerstvé a se kterými se setkáváme u jiných lednic.

Technologickou výbavou vůbec lednice Liebherr za konkurencí poněkud zaostávají. Není pro ně typická přítomnost funkcí, jako je třeba Smart Diagnosis, nebo Nature Fresh. U nejdražších a nejlepších modelů se s nimi sice setkáme, ale je to spíš výjimka. Navíc se ani u nich nevyskytují v nějakém větším množství. Nedá se říci ani, že by lednice této společnosti měly nějakou svou vlastní a speciální technologii, jako má třeba firmy Beko v podobě antibakteriálních funkcí. Spotřeba lednic Liebherr také není zrovna taková, jakou bychom si představovali. Přítomnost v energetické třídě A++ sice značí určité úspory energií, ale ne nejvyšší. Navíc, vezmeme-li v úvahu, že lednice nižší třídy než A+ se v podstatě nevyrábí, je to naprostý průměr. Pouze některé modely, vyráběné firmou Liebherr, splňují nejpřísnější kritéria úspor a řadí se do energetické třídy A+++, tedy do té nejvyšší. Nemluvě o mrazící kapacitě, která je nízká. Zmrazit v těchto lednicích potraviny, to chce trpělivost.

Neradi bychom ale tyto, bezesporu velmi kvalitní lednice, jakkoliv hanili. Lednice Liebherr tvoří sice specifickou skupinu lednic, ale nikoliv špatnou, naopak. Mezi kombinovanými lednicemi patří mezi největší výrobce a také mezi ty, jež si zákazníci nejvíce oblíbili. Vyrábí jak malé, levné lednice, které se nejvíce hodí třeba na chatu nebo do hotelových pokojů, ale i větší lednice vhodné do běžné domácnosti. Některé z modelů, ačkoliv jich není tolik, jako třeba u značky Samsung, pak uspokojí i náročnější uživatele. Budete-li si ale chtít koupit lednici od této společnosti, pak byste si měli připravit větší sumu peněz. Ve srovnání s konkurencí jsou sice tyto lednice kvalitní, ale zároveň poněkud dražší. Není neobvyklé, že taková lednice stojí i více než dvacet tisíc korun.

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář