Lednice Gorenje

Společnost Gorenje je tradičním evropským výrobcem domácích spotřebičů. Do jejího sortimentu tedy pochopitelně patří i lednice, které jsme v rámci tohoto testu recenzovali. Svým designem zaujme především speciální řada retro lednic, ale v následujícím žebříčku uvidíte, že lednice Gorenje toho nabízí mnohem víc.

TOP 9 ledniček Gorenje

Název Náhled Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
Gorenje NRK 6202TW A++ 12 kg/den Zjistit cenu
Gorenje NRK 6192TX A++ 12 kg/den Zjistit cenu
Gorenje RF 60309 OCO A++ 5 kg/den Zjistit cenu

Přečíst celou recenzi

Gorenje ORK192C A++ 4,5 kg/den Zjistit cenu
Gorenje ORK192CO A++ 4,5 kg/den Zjistit cenu

Přečíst celou recenzi

Gorenje RK 6192 AW A++ 4,5 kg/den Zjistit cenu

Přečíst celou recenzi

Gorenje N 6X2 NMX A++ 5 kg/den Zjistit cenu
Gorenje ORB152X A++ 2 kg/den Zjistit cenu

Přečíst celou recenzi

Gorenje RB 30914 AW A+ 2 kg/den Zjistit cenu

O ledničkách Gorenje

Společnost Gorenje je původně slovinskou firmou. Vznikla roku 1950 ve stejnojmenné obci, a původně se zaměřovala na výrobu zemědělských strojů a stavebních materiálů. Později svou působnost zaměřila na výrobu sporáků, praček, a od šedesátých let také ledniček. Její výroba se později rozšířila po celé Evropě, neuškodila jí ani občanská válka v Jugoslávii. V dnešní době je společnost Gorenje na evropském trhu velmi silným hráčem, a v rámci firmy MORA Moravia ovládá trh se spotřebiči také v české republice. Pokud se podíváme pouze na lednice této značky, pak můžeme všeobecně konstatovat, že se je společnost snaží vyrábět především lidem a pro lidi. Tedy tak, aby byli zákazníci spokojení s kvalitou i cenou a rádi se ke společnosti vraceli.

Co si pod tím představit? Především to, že lednice Gorenje jsou často levné a plně přizpůsobené lidem. Ty nejlevnější svým designem neoslní, ale ani neurazí, u těch dražších se dá mluvit o velmi povedeném vzhledu. Ovšem zvláště u těchto lednic oceňujeme jejich vnitřní rozložení. To se nám velmi líbí, připadá nám totiž praktické a efektní. Lednice je přehledná, ke všemu se dá pohodlně dostat a navíc je využito maximum prostoru. Z tohoto pohledu jsou lednice tohoto slovinského výrobce na trhu špičkou (i když ne takovou, jako jsou třeba německé lednice). Navíc většinou se jedná o modely, které nejsou limitovány příliš vysokou cenou. I přesto se ale hodí do menších i větších domácností.

Pravda, na nízkou cenu zde bohužel doplácí technické parametry lednic. Ty nejsou nikterak oslňující. Především na spotřebě je to jasně patrné. Lednice společnosti Samsung nebo LG, jejichž cena se pohybuje od deseti tisíc nahoru, patří až na pár výjimek do nejvyšší energetické třídy A+++, Gorenje vyrábí většinu modelů ve třídách A++ nebo pouze A+. Je to levnější, ale zákazníci na nich mohou brzy začít prodělávat. Mrazící kapacita lednic Gorenje také většinou nebývá dobrá, občas se to nedá říct ani o klimatické třídě. Zato ale společnost Gorenje dbá na technologické vybavení svých lednic. Nelze čekat vychytávky, jaké zabudovává do svých lednic třeba Samsung, ale některé funkce, jako je třeba IonAir (využívající ionizátor vzduchu k regulaci vlhkosti, odstranění pachů nebo bakterií) či AdaptTech (která přizpůsobí fungování lednice vašim zvyklostem) rozhodně nejsou na škodu.

Specialitou společnosti Gorenje jsou potom retro lednice, speciální třída ledniček, jejichž vzhled jako by vracel vaši kuchyni do 30. let minulého století. Mají krásný a velmi nápaditý design, navíc jsou k dostání v mnoha barvách, od hnědé a stříbrné až po červené, modré nebo černé. Podle toho, jakou máte kuchyni, tedy není problém vybrat retro lednici jako vhodný doplněk. V takovém případě si ale připravte hodně peněz, a počítejte s tím, že budete platit především za vzhled. Retro lednice Gorenje totiž neoslní svými parametry ani svým vnitřním prostředím. Ne, jedná se především o stylové doplňky do kuchyně. Těm, kdo stojí o pěknou lednici, bychom je mohli doporučit, náročnější zákazníky bychom odkázali spíše mezi klasické lednice Gorenje. Pravda, ty nejnáročnější z nás asi neuspokojí, ale kdo očekává od lednice spolehlivé fungování, ten bude zcela jistě spokojený. A to je také hlavní cíl firmy Gorenje.

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář