Lednice Beko jsou součástí příjemné střední třídy lednic. Vynikají především spolehlivostí a dlouhou životností, což jsou hlavní vlastnosti, které je vynesly na přední příčky našeho testu lednic. Nejlepší lednice Beko si můžete projít v našem žebříčku zde.

TOP 9 ledniček Beko

Název Náhled Energetická třída Mrazicí kapacita Cena
Beko GNE 114613 X A++ 13 kg/den Zjistit cenu

Přečíst celou recenzi

Beko CNE 520 EE0ZGW A+++ 6 kg/den Zjistit cenu
Beko GNE 134630 X A++ 13 kg/den Zjistit cenu

Přečíst celou recenzi

Beko CSA 240 M21X A+ 3,5 kg/den Zjistit cenu
Beko CNA 340 ED0X A++ 5 kg/den Zjistit cenu
Beko RCSA240M20W A+ 3,5 kg/den Zjistit cenu
Beko RDM 6126 A+ 4 kg/den Zjistit cenu
Beko CSA 365K30W A++ 5 kg/den Zjistit cenu
Beko BU 1152 HCA A+ 2 kg/den Zjistit cenu

O ledničkách Beko

Společnost Beko přišla na evropský trh z Turecka. Poněkud nečekané, ale na druhou stranu výhodné, je to skvělá protiváha drahé německé kvality značek, jako je Bosch nebo Siemens. Firmu založil roku 1967 Vehbi Koç a Leon Bejerano v Istanbulu. Později se společnost spojila s německou firmou Grundig a tím se Beko výrazně prosadilo na evropském trhu. Přestože společnost není tak výrazným hráčem, jakým je v Evropě třeba Gorenje nebo Siemens, získává si čím dál více důvěru zákazníků. Možná nevyrábí lednice, které zaujmou designem, parametry, nebo chytrými technologiemi, ale jsou plně přizpůsobeny běžným lidským potřebám a jsou veskrze praktické. A to jak parametry, tak i vnitřním rozložením.

Podívejme se na lednice Beko postupně, pozorným okem a do detailu. Začněme tím, co uvidíme na první pohled, designem. Předně si řekněme, že kromě klasických kombinovaných lednic vyrábí Beko také velmi moderní a ceněné americké lednice. Jejich vzhled je velmi pěkný a může se směle srovnávat s konkurencí Whirlpoolu nebo Samsungu. U kombinovaných lednic je však otázka designu poněkud složitější. Ten je totiž u lednic Beko velmi těžké posoudit. Některé modely jsou sice velmi krásné a propracované, jiné však naopak nezajímavé a obyčejné. A ty převažují, bohužel. Jak jsme řekli, Beko vyrábí především praktické lednice, není tedy vhodné zvyšovat jejich cenu vzhledem. Ač to může znít tvrdě. Ovšem lednice Beko mají řadu dalších výhod, které jejich ne vždy nejlepší vzhled plně kompenzují.

Jsou to především technické parametry lednic. Lednice Beko si vedou velmi dobře především po stránce spotřeby. Většina lednic patří do třídy A++, některé dokonce do energetické třídy A+++, do té nejnižší patří jen několik nejlevnějších modelů. Po stránce hlučnosti na tom sice nejsou úplně nejlépe, nesmíme ale zapomínat, že hodnota hlučnosti neroste exponenciálně. Tedy že zatímco rozdíl mezi 36 a 40 decibely je poměrně málo patrný, rozdíl mezi 46 a 50 decibely je již výraznější. Navíc lednice Beko, co do hlučnosti, nikterak nevybočují z průměru. Pravda, vždycky nejsme spokojeni s jejich klimatickými třídami nebo s jejich akumulačními dobami, které jsou povětšinou průměrné, i tak jsou to však dobré hodnoty. Vyšplhat ven z průměru se ostatně nepodařilo těmto lednicím ani, co se týče mrazící kapacity. Až na některé špičkové výjimky jsou to víceméně podobná čísla, lišící se pouze v detailech. Neznamená to však, že by byly špatné, to rozhodně ne.

Navíc, hlavní síla lednic Beko vyplývá z užitých technologií. Jejich vzhled, který prakticky moc nevyužijete, je chápán jako méně podstatný. Technické parametry jsou víceméně průměrné, ale pro běžnou domácnost plně dostačující. Ovšem speciální jsou tyto lednice především některými vychytávkami, se kterými se u jiných společností nesetkáte. Co je pro Beko například typické, to je přítomnost antibakteriální ochrany. S tou se, v různých podobách, setkáváme u všech jejích výrobků. Snad je to reakce na to, kolik v Turecku číhá bakterií a mikrobů, snad touha přijít s něčím originálním, výsledek však je, že právě touto ochranou dorovnává společnost Beko náskok, jaký na ní získala konkurence po designové nebo po technické stránce. Kromě toho se mohou téměř všechny lednice Beko pochlubit automatickým odmrazováním, některé i ionizátorem vzduchu. Klasikou těchto lednic je funkce No Frost, která brání vzniku námrazy, u některých se pak setkáváme se systémem Active Duel Cooling. A to všechno při zachování přijatelných cen. Podle nás jsou lednice Beko sice do jisté míry průměrné, zato však přináší všechno, co pro kvalitní fungování vaše domácnost potřebuje. A neplatíte za nic navíc, co byste mohli mít problém využít. Pokud nejste nároční, pak budete s lednicemi Beko nadmíru spokojení

Těšíme se na Vaše názory a komentáře

Zanechte komentář