Test afrodiziak 2019

 • Afrodiziaka – účinky, složení, rizika – posuďte sami, zda fungují.
 • Vyberte si na základě složení, obsahu účinných látek , dávkování a formy.
 • Zjistěte, kde se dají koupit nejlevněji.

Afrodiziaka bez pozadí

TOP afrodiziaka v různých formách

Tablety/kapsle Kapky Sprej Krém
ArginMax Forte Hot Energy Drops Taurin & Guarana Eros Prolong 101 EROpharm Clitorix
90 tablet 30 ml 30 ml 40 ml
L-arginin, L-citrulin, extrakt z klánoprašky čínské, extrakt z Ginkgo biloby, lykopen, lutein, vitamin E, vitamin B3, vitamin B12, Selen, Zinek, extrakt ze šafránu, kyselina listová alkohol, vitamin C, L-arginin, taurin, guarana glycerin, methyl laktát, kyselina mléčná, benzylalkohol, kyselina sorbová, kyselina benzoová, kapryl glyceridy olej z pouštního ořechu, olej z jalovce, extrakt ze skořice, extrakt z rozmarýnu, extrakt z hřebíčku, esenciální oleje, limonen, glycerin, alkohol
Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu Zjistit cenu

Úvod

Afrodiziaka jako taková jsou lidstvu známa již dlouho. Jejich účelem je především povzbudit sexuální vzrušení a udělat milování intenzivnějším. Jde o látky, které posilují smysly, zvyšují citlivost na sexuální podněty a stimulují pohlavní orgány. V některých případech mohou být jako doplněk stravy určeny k dlouhodobému užití a pak budou zlepšovat chuť na sex nebo sexuální náladu v delším časovém horizontu, u mužů mohou vést například k lehkému zlepšení problémů s erekcí. Jejich primární určení je ale k navození vášně a správné nálady v nejintimnějších chvílích. Pokud se podíváme do historie, lidstvo věřilo účinkům afrodiziak odjakživa (samotný název pochází z řečtiny a souvisí s bohyní lásky a plodnosti Afrodité). Poměrně velký vliv měla v tomto oboru přírodní medicína. Přes bylinky (oblíbené, přesto neúčinné a velmi rizikové byly třeba kořeny mandragory) a španělské mušky jsme se dostali až do dnešní doby, kdy se prodávají afrodiziaka v různých formách, jak můžete vidět v úvodní tabulce. Existují jako spreje, kapky, pilulky a kapsle nebo masti o různém složení, užití a účincích. [1,2]

Ať už je chcete vyzkoušet z důvodu akutních problémů nebo jen tak, ze zvědavosti, měli byste se o nich předem něco dozvědět. První věc, na kterou chceme upozornit, je fakt, že afrodiziaka sice mají vliv na bezprostřední sexuální touhu, hladiny hormonů nebo prokrvení a citlivost pohlavních orgánů, ale nevyléčí sexuální dysfunkce. Od toho jsou lékaři a speciální terapie, přírodní afrodiziaka podporují, ale neléčí. Další věc, kterou musíte vědět dopředu, je, že každý z nás je jiný a některá afrodiziaka nemusí působit na každého. Do jisté míry je citlivost k jejich účinku individuální. Navíc ne každé afrodiziakum, které je v současné době na trhu, je opravdu účinné. Existuje celá řada přípravků, jejichž jediným úkolem je vydělat na uživatelích co nejvíc peněz. Stejně tak se může stát, že můžete být na některý přípravek alergičtí nebo vám prostě jen neudělá dobře, a byla by škoda to zjistit až ve chvíli, kdy ho použijete. Proto jsme pro vás sepsali tento článek, ve kterém bychom se na afrodiziaka chtěli podívat podrobněji a podat vám o nich ověřené a kompletní informace. [1,2]

zpět k menu ↑

Test afrodiziak pro muže

Na úvod jsme se rozhodli vám ukázat výběr afrodiziak, určených pro muže. Nechceme tím nikoho zvýhodňovat, je to čistě proto, že pánové do afrodiziak více investují a je jich tak na trhu více.

Vybrali jsme několik oblíbených a chtěli bychom vám ukázat, kterým můžete věřit a které vás v případě plánovaných i neplánovaných milostných hrátek nezklamou. Že nejde o přípravky, určené mladistvým, snad není potřeba nijak zdůrazňovat.

Nejlepší afrodiziaka pro muže

Pořadí Náhled Název Hodnocení Velikost balení Dávkování Cena
1. ArginMax Forte
90 tablet 3 tablety/den Zjistit cenu
2. Clavin Platinum
20 tablet 4 tablety/den Zjistit cenu
3. Tribulus + Arginin
90 tablet 1 tableta/den Zjistit cenu
4. Capatrex
10 tablet 1-2 tablety/den Zjistit cenu
5. Eregma Max Power
120 tablet 1 tablety/den Zjistit cenu

ArginMax Forte je jedním z nejznámějších přípravků ke zkvalitnění erekce, které jsou u nás k dostání. Jeho účinky jsou dlouhodobé, nejde pouze o jednorázové zvýšení citlivosti pohlavních orgánů.

 Zjistit cenu

ArginMax Forte – účinky

ArginMax Forte působí na lidský organismus dlouhodobě. Zlepšuje erekci tím, že příznivě působí na prokrvení svalové tkáně, včetně penisu. Zvyšuje sexuální výkonnost a zároveň i prožitek a podporuje spermatogenezi (tvorbu semene). K okrajovým účinkům pak patří také ochrana buněk před oxidativním stresem, některé užité látky jsou totiž také antioxidanty. Tyto účinky jsou potvrzeny experimentálně, potvrzuje je navíc i složení produktu, ke kterému se záhy dostaneme. Účinky mají laboratorní podklad, konkrétní studii si můžete přečíst zde. [3]

ArginMax Forte

Složení ArginMaxu Forte

Pokud se podíváme na látkové složení, uváděné výrobcem, najdeme v ArginMax Forte následující sloučeniny:

 • L-Arginin – esenciální biogenní aminokyselina L-řady, vliv má mimo jiné na prokrvení svalů.
 • L-Citrulin – aminokyselina, přirozeně vznikající během močovinového cyklu, má vliv na zvýšení hladiny argininu (rozkládá se na něj) a přináší stejné účinky, zlepšení prokrvení svalů a zvýšení výkonnosti.
 • Selen (ve formě seleničitanu sodného) a zinek (ve formě oxidu zinečnatého) – přispívají ke zlepšení spermatogeneze, zvýšení plodnosti a slouží i jako antioxidanty. Obecně jsou tyto prvky základem enzymů (látky urychlující chemické reakce) a to je i jejich hlavní funkce v těle.
 • Extrakt ze šafránu – bylina, ve směsi slouží ke zlepšení erekce a zvýšení sexuálního libida.
 • Extrakt z klánoprašky čínské – látky v rostlině zvyšují fyzickou a duševní aktivitu a pomáhají zvládat zátěž.
 • Extrakt z ginkgo bilobypodporuje krevní oběh, navzdory tradiční medicíně nemá přímý vliv na pohlavní orgány. Tradičně uznávaný vliv rostliny na paměť se nikdy nepodařilo prokázat, stejně jako její účinky proti nádorům. Naopak, jistá látka vyskytující se v jinanu je potenciálním karcinogenem.
 • Lykopen a luteinbarviva ze skupiny karotenoidů, působí jako antioxidanty.
 • Vitamin E, B3, B12 a B9 – vitaminy, látky nutné pro správné fungování lidského organismu – antioxidanty, pomáhají správnému metabolismu, syntéze nukleových kyselin a případně růstu plodu.
 • Další látky – stearát hořečnatý (plnidlo), želatina (dává tabletě tvar a formu), oxid titaničitý (barvivo).

Ze složení tedy nevyplývá žádné riziko, naopak podporuje deklarované účinky. [3,4]

ArginMax – dávkování a rizika

Doporučené dávkování přípravku jsou maximálně tři tablety denně v prvním týdnu, v následujících týdnech už pouze dvě tablety. Podle výrobce by měl efekt přípravku přetrvávat během dvou až tří týdnů po vysazení ArginMax Forte. Jednorázové užívání přináší také jistý účinek na zlepšení erekce, ale není výrazný, pro správný účinek je třeba pravidelná a dlouhodobá terapie. Co se týče rizik, přípravek není určen dětem, těhotným ženám a kojícím matkám (pro svůj vliv na hormonální hladiny), navíc se může dostat do konfliktu s jinými léky, které souběžně s ním užíváte. Při dlouhodobém užívání léků, například na krevní tlak, konzultujte užití se svým lékařem.

L-arginin
Vzorec L-argininu (vytvořeno v programu Biovia Draw 2017)

Náš verdikt

ArginMax Forte na nás ze všech afrodiziak na trhu udělal nejlepší dojem, proto jsme ho zařadili na první místo. Obsah účinných látek skvěle odpovídá výsledným účinkům. Laboratorní testy potvrzují jak vliv na erekci a prokrvení pohlavních orgánů, tak i na zvýšení kvality semene. Kromě toho má ArginMax Forte v těle antioxidační účinky. Žádná z přítomných látek není toxická a neznamená tedy žádné akutní riziko při užívání, pokud dodržíte správné dávkování a budete se řídit doporučeními výrobce. Náš závěr? Podle nás je ArginMax Forte vynikající, byť trochu dražší volba.

Výhody

Příznivé účinky na erekci a sexuální výkonnost

Dlouhodobé účinky

Zvýšení libida, stimulace spermatogeneze

Laboratorně ověřený


Nevýhody

Může docházet ke konfliktům při užívání některých dalších léků

Clavin zná díky televizním reklamám prakticky každý z nás. Řada Platinum je tím nejlepším, co vám značka nabízí, byť je poněkud dražší. Podívejme se na ni blíže.

 Zjistit cenu

Clavin Platinum – účinky

Jak jsme se již zmínili, nepodařilo se nám najít studii, která by potvrzovala celkové účinky Clavinu jakožto směsi. To vnímáme jako nevýhodu. Provést takový výzkum není v našich podmínkách možné, takže se spolehneme pouze na studie, potvrzující účinky jednotlivých látek a údaje, které máme od výrobce. Co se týče celkových účinků přípravku, má především vliv na kvalitu erekce (díky tomu že podporuje prokrvení tkání včetně penisu), sexuální libido a výkonnost. Dobré prokrvení a tlak v orgánu pak zvyšuje jeho citlivost, čímž je navýšena intenzita sexuálního požitku. Má rychlý nástup účinku, takže jej lze využít i před milováním a očekávat výsledek.

Složení Clavinu Platinum

Ve chvíli, kdy nemáme úplně ověřený účinek celé směsi, jsme se rozhodli projít a ověřit účinky jednotlivých látek. Je to složitější a pracnější postup, ale jinak to v případě Clavinu nepůjde. Z laboratorní praxe víme, že účinek směsi se může od účinku jednotlivých složek lehce lišit, mohou působit na sebe navzájem a ovlivňovat se, ale to v tomto případě zanedbáme, neboť žádná z užitých látek není natolik reaktivní. Složení Clavinu, deklarované výrobcem, je následující:

 • L-Arginin – esenciální biogenní aminokyselina s vlivem na krevní oběh a celkové prokrvení organismu. Tím napomáhá i prokrvení penisu.
 • L-Citrulin – jeden z prekurzorů argininu v močovinovém cyklu. Rozklad citrulinu zvyšuje hladinu argininu, jehož účinek známe.
 • Extrakt z kotvičníku – kotvičník obsahuje účinné látky, které zlepšují krevní oběh a tělesnou kondici, zároveň fungují jako antioxidanty.
 • Extrakt ze šafránu – bylina, afrodiziakální složka zvyšující sexuální touhu a libido.
 • Extrakt z eleuterokoku ostnitého – rostlina s podobnými účinky jako ženšen. Působí jako tonikum, snižuje obsah cholesterolu a glukózy v krvi, upravuje krevní tlak a zvyšuje aktivitu pohlavních žláz a orgánů.
 • Extrakt z řeřichy peruánské (maka) – rostlina s vysokým obsahem aminokyselin, alkaloidů, vitamínů a minerálů (včetně zinku), má stimulující účinky na pohlavní soustavu a celkovou mužskou potenci.
 • Selen (ve formě seleničitanu sodného) – jeden z prvků, které jsou součástí enzymů, napomáhá spermatogenezi.
 • Další látky – talek, stearát hořečnatý (plnidlo), želatina (dává tabletě tvar), oxidy a hydroxidy železité a železnaté, oxid titaničitý, indičtin (barviva a konzervanty).

Jak vidíme, složení je v mnohém podobné ArginMaxu. Chybí v něm některé podstatné látky, jako je zinek nebo guarano, které sice nemají tak výrazný vliv sexuální vzrušení, ale podporují celkovou potenci. Kromě toho, že známe účinek jednotlivých látek, troufáme si tvrdit i na základě znalosti toho, jak funguje ArginMax (s ověřeným účinkem), že směs svůj účinek a příznivý vliv na pohlavní aktivitu má. [5,6,7,8,9]

Clavin Platinum – dávkování a rizika

Začneme dávkou, kterou výrobce uvádí jako doporučenou. Jde o 4 tablety přípravku najednou, užité hodinu až čtyři hodiny před pohlavním stykem. Pokud je sníte dříve, riskujete, že účinek před sexem vymizí, pokud později, pak naopak nemusí stihnout nastoupit. Více než jedenkrát denně ho neužívejte. Většího účinku tak nedosáhnete. Clavin není určen dětem ani ženám (podporuje pouze erekci a řeší mužské problémy). Vedlejší účinky nebyly pozorovány, navíc neobsahuje žádné výrazně toxické a nebezpečné látky. Může reagovat s některými léky – pokud užíváte dlouhodobé léky na tlak nebo na metabolismus, konzultujte nejprve užití Clavinu s lékařem. Na závěr pak jedno důležité upozornění, Clavin nevyvolává erekci sám o sobě, pouze ji posiluje a potřebuje i další stimulaci penisu.

Náš verdikt

Clavin Platinum co do účinků a složení považujeme za podobně dobrý, jako výše zmíněný ArginMax. Chybí nám u něj ale laboratorní výzkum, který by ověřil jeho účinky. Dovolili jsme si tedy vycházet z obecně známých a ověřených účinků jednotlivých látek, účinnosti zmíněného ArginMaxu a také ze zkušeností uživatelů, které přisuzují Clavinu velkou účinnost. Dohromady nás to utvrdilo v tom, že přípravek Clavin Platinum je účinný, pokud jde o zkvalitnění erekce a pohlavního života, navíc s rychlým účinkem. Neobsahuje toxické látky, jen na náš vkus více barviv a konzervantů, než je nutné. A protože cena je v přepočtu na tobolku vysoká, skončil v našem testu až na druhém místě. Rozhodně jej ale můžeme doporučit.

Výhody

Napomáhá prokrvení penisu

Prodlužuje dobu erekce

Velmi dobré uživatelské hodnocení

Obsahuje přirozené, netoxické látky


Nevýhody

Laboratorně ověřen je pouze účinek jednotlivých obsažených látek, testy celé směsi se nám nalézt nepodařilo

Větší množství barviv a konzervantů ve složení

Cena

L-citrulin
Vzorec L-citrulinu (vytvořeno v programu Biovia Draw 2017)
Tribulus + Arginin

Přípravek Tribulus + Arginin v sobě kombinuje příznivé účinky obou zmíněných látek, které dále posiluje přítomnost zinku. Jde o přírodní přípravek, syntetických složek je v něm minimum.

 Zjistit cenu

Tribulus + Arginin – účinky

Přípravek v sobě kombinuje výtažek z kotvičníku zemního (věnovali jsme se mu v samostatném testu), zinku a L-argininu, o nichž zde mluvíme poměrně často. Každá z těchto látek má trochu jiný účinek, všechny ale určitým způsobem podporují činnost pohlavní soustavy, zlepšují průchodnost cév a vlivem na prokrvení penisu zkvalitňují erekci. Navíc kotvičník působí na hormonální hladiny a usnadňuje vyvolání sexuální touhy a vzrušení. Nemáme v ruce laboratorní test pro tento přípravek, ale jelikož látek ve směsi je málo a všechny z nich mají ověřené účinky, nemáme důvod, proč bychom tyto účinky nepotvrdili.

Složení Tribulu + Argninu

Tribulus + Arginin jakožto doplněk stravy nespočívá v ničem složitějším, než ve spojení tří složek, které podporují činnost pohlavních buněk a orgánů i každá zvlášť:

 • L-Arginin – esenciální biogenní aminokyselina, která má vliv na krevní oběh a napomáhá prokrvení organismu, včetně penisu, čímž přispívá k pevnější erekci.
 • Extrakt z kotvičníku zemního – výtažek z rostliny, má vliv na činnost svalů a hormonální rovnováhu, příznivě působí na sexuální potenci, může působit i jako antioxidant.
 • Zinek (ve formě citrátu zinečnatého) – zinek je obecně součástí enzymů, přispívá k udržení hladiny testosteronu, podporuje spermatogenezi a reprodukční schopnosti.
 • Další látky – inulin, mikrokrystalická celulóza (odpovídá za formu a tvar), stearát hořečnatý (plnidlo). Konzervanty a syntetická barviva výrobek neobsahuje.

Složení je poměrně jednoduché, užité látky mají prokázané účinky na lidský pohlavní systém a v přípravku se nenachází žádné sloučeniny, které by v dané koncentraci mohly být ohrožující pro zdraví. Myslíme si tedy, že lze přípravek shledat kvalitním a považovat jej za účinný. [4,5,10]

Tribulus + Arginin – dávkování a rizika

Doporučená dávka je jedna tableta denně. Je nutné pamatovat na to, že účinek je dlouhodobý, takže se nedostaví hned. Dávku nezvyšujte, konzumace tří nebo čtyř tablet najednou sice není spojena s rizikem, ale výsledek tím neposílíte. Doporučuje se užívat Tribulus + Arginin po dobu 6 až 8 týdnů, po tu dobu bude směs na váš organismus působit, a pak kúru přerušit. Znovu můžete začít po dvou až třech týdnech. Směs neobsahuje žádné rizikové nebo toxické látky, přesto dávkování nepřekračujte a řiďte se doporučením výrobce. Závěrem – přípravek není určen dětem, kojícím a těhotným ženám (kvůli vlivu na hormonální hladiny), myslete na to.

Náš verdikt

Abychom na závěr přípravek Tribulus + Arginin nějak zhodnotili, zrekapitulujeme si již řečená fakta. Především – složení sestává pouze z kotvičníku, L-argininu a zinku (nepočítáme látky, které dávají tabletě tvar a formu), což jsou ověřené a účinné látky, působící na pohlavní soustavu člověka. Zlepšují prokrvení, sexuální požitek, příznivě se podepisují na potenci a tvorbě pohlavních buněk. Tento účinek potvrzujeme na základě známých faktů i my. Užívání není spojeno s rizikem, jen je třeba pamatovat na to, že nemůžete očekávat okamžitý účinek. Z naší strany jej pro dlouhodobé zvýšení potence doporučujeme.

Výhody

Vysoký obsah účinných látek

Jednoduché a efektivní složení

Účinek na cévní systém, prokrvení pohlavních orgánů a hormonální hladiny


Nevýhody

Laboratorní ověření chybí (ověřeny jsou účinky všech tří složek zvlášť)

Určen k dlouhodobému užívání, nemá akutní účinky

Protodioscin
Protodioscin
Capatrex

Capatrex je dalším z přípravků, podporujícím erekci a činnost mužských pohlavních orgánů, upřímně ale říkáme, že je poměrně drahý a méně známý, než výše zmíněné, ohlasy uživatelů jsou ale veskrze dobré. O jeho účinnosti se přesvědčíme dále.

 Zjistit cenu

Capatrex – účinky

Účinek, který má Capatrex přinést je jasně daný a definovaný. Na základě vlastností užitých extraktů (tentokráte bez přítomnosti L-argininu) zvýšit chuť na milování, posílit erekci, sexuální výkonnost a dosáhnout většího vzrušení. V zásadě přináší kvalitnější sex a intenzivnější orgasmus. Z dlouhodobějšího hlediska posiluje libido. Přípravek je určen výhradně mužům, pro ženy nemá význam. Výrobce udává, že účinek by měl nastoupit do 30 minut a měl by trvat až 72 hodin. Ve srovnání se složením a s dalšími přípravky nám to připadá přehnané.

Složení Capatrexu

Složení přípravku Capatrex je čistě přírodní. Sestává pouze z výtažků bylin a škrobu, který je použit jako mechanické pojivo. Z tohoto pohledu se nám přípravek líbí. Co se týče účinků jednotlivých složek, jsou následující:

 • Extrakt ze škornie alpské – rostlina s vysokým obsahem flavonoidů, působí jako afrodiziakum, zároveň má účinek proti únavě a posiluje imunitu.
 • Extrakt ze ženšenu – tradiční východní bylina, posiluje činnost pohlavních orgánů a zvyšuje sexuální výdrž.
 • Extrakt ze skořice – kůra stromů, inhibuje činnost arginázy, čímž zvyšuje hladinu L-argininu a nepřímo zapříčiňuje příznivý vliv na oběhovou soustavu, zlepšuje prokrvení tkání a má antioxidační účinky.
 • Extrakt z rozchodnice růžové – bylina, jejíž látky posilují oběhovou soustavu a cévy, čímž podporuje prokrvení tkání, včetně penisu.
 • Extrakt z kokoříku mnohokvětého – výtažek z rostliny, působí příznivě na vaše libido a posiluje výron semene, nepodařilo se nám však tyto účinky potvrdit.
 • Extrakt pepře dlouhého – působí jako posilovač účinků dalších složek.
 • Škrob – působí zde jako pojivo, má výživovou funkci, ale při malé koncentraci je zanedbatelná.

Vzhledem k tomu, jaké jsou přirozené a potvrzené účinky jednotlivých látek, jsme si jistí, že deklarované účinky Capatrex opravdu má. Pokud jde o nástup účinků, půl hodiny se nám zdá příliš málo času. Pokud sníte tabletu přípravku, bude chvíli trvat, než se dostane do žaludku, rozloží se, účinné látky se dostanou na místo určení a vhodně ovlivní organismus. Očekáváme spíše hodinu, tak jako je tomu u dalších podobných přípravků. Stejně tak se to má s celkovou dobou účinnosti, 72 hodin, respektive tři dny, je opravdu hodně a za tu dobu se látky v organismu dávno rozloží a efekt odezní. Ze zkušenosti očekáváme po požití jedné tabletky efekt maximálně 24 hodin. [2,11,12,13]

Capatrex – dávkování a rizika

Doporučená dávka Capatrexu je 2 tobolky za 24 hodin, bohatě vám ale postačí jedna. Doporučujeme ji brát hodinu před milováním, půl hodina nám přijde málo (vysvětlili jsme výše). Doporučenou dávku nepřekračujte, hrozí zvýšení tlaku a nežádoucí účinky. Při předepsaném dávkování se vedlejší účinky u zdravých jedinců nevyskytují, v kombinaci s některými léky nebo zvýšeným tlakem byste se ale před použitím měli poradit se svým lékařem. Capatrex lze kombinovat s alkoholem, takže si se ženou můžete dát třeba víno, ale jeho účinnost tím klesá.

Náš verdikt

U Capatrexu oceňujeme zejména čistě přírodní složení a vhodnou kombinaci bylin. Jeho užívání podporuje sexuální aktivitu a povzbuzuje erekci. Složení přípravu těmto účinkům odpovídá, potvrzují je i uživatelé, kteří jsou s ním většinou spokojení. Dodržíte-li dávkování a všechna upozornění výrobce, neměly by nastat komplikace. Troufáme si pouze nesouhlasit s výrobce uvedenými hodnotami nástupu účinku a odeznění účinku, ale pokud se na ně budete dívat střízlivě a realisticky, neměl by se objevit problém.

Výhody

Rychlý nástup účinku

Prodlužuje dobu erekce

Velmi dobré uživatelské hodnocení

Obsahuje přírodní látky a bylinné extrakty


Nevýhody

Některé složky nesou riziko alergické reakce

Vysoká cena

Kořen ženšenu
Kořen ženšenu
Eregma Max Power

Eregma Max Power je u českých uživatelů poměrně oblíbený přípravek pro zkvalitnění erekce a zvýšení sexuální potence. Komerčně není z reklam tak známý, ale určitě stojí za zamyšlení.

 Zjistit cenu

Eregma Max Power – účinky

Ve sloupci nevýhod jsme zmínili, že přípravek neplní všechny účinky, které výrobce slibuje. To bychom rádi na úvod rozvedli. Výrobce uvádí celou řadu účinků, zahrnujících zlepšení paměti, metabolismu tuků, odstranění výkyvů hladiny cukru, činnost jater, imunitu, snižuje riziko vypadávání vlasů a zpomaluje stárnutí. Máme-li být upřímní, pokud by měl přípravek všechny tyto účinky, fungoval by téměř na cokoliv. Některým bodům příliš nevěříme. Další problém je, že jsme nenašli žádnou studii, která by tyto účinky potvrzovala. Většina z těchto účinků má sice jistou oporu ve složení, ale nijak výraznou. K tomu se ještě dostaneme.

Skutečný účinek, podpořený složením, je zcela jistě afrodiziakálního charakteru. Přípravek pomáhá odstraňovat problémy s erekcí, zvyšuje sexuální potenci a zlepšuje kvalitu spermatu. Protože na rozdíl od předchozích přípravků není určen jen mužům, ale i ženám, má účinky i na ženský organismus. Pomáhá srovnávat hladiny hormonů a například může ulevit při menstruačních potížích. U dalších efektů přípravku jsme ale skeptičtější.

Složení Eregmy Max Power

Jelikož nám chybí studie, které bychom použili jako podklad pro hodnocení, a jelikož není v našich možnostech provést vlastní laboratorní výzkum na lidech, využijeme znalosti složení přípravku. Eregma Max Power má složení následující:

 • L-Arginin – esenciální biogenní aminokyselina příznivě působící na krevní oběh. Povzbuzuje prokrvení organismu a tím pomáhá i správnému prokrvení penisu.
 • Extrakt z kotvičníku – bylina se širokým spektrem účinků na organismus, zlepšuje prokrvení tkání a ovlivňuje hormonální hladiny.
 • Extrakt z řeřichy peruánské (maka) – rostlina s vysokým obsahem minerálních látek a aminokyselin, působící blahodárně na pohlavní soustavu.
 • Kořen ženšenu – asijská rostlina, obsahující množství saponinů a kyseliny salicylové, stimuluje nervový a oběhový systém, blahodárně působí na imunitu a některé látky působí jako antioxidanty, prokázáno je zlepšení pohlavních funkcí.
 • Pangamát vápenatý – vápenatá sůl esteru kyseliny glukonové, zlepšuje metabolismus lipidů a zvyšuje obsah kreatinfosfátu ve svalech.
 • Zinek (ve formě citrátu zinečnatého), měď (ve formě glukonátu měďnatého) a selen (ve formě selenometihoninu) – prvky, které se v těle stávají důležitou součástí enzymů, mají vliv na celkovou potenci a spermatogenezi.
 • Koenzym Q10 – látka ze skupiny chinonů, má příznivý vliv na krevní oběh a především na pohyblivost spermií.
 • Vitamín E – antioxidant, zlepšuje hojení a urychluje tvorbu pohlavních buněk, avšak podle posledních vědeckých průzkumů zvyšují vysoké dávky riziko rakoviny prostaty. Znepokojuje nás obsah v přípravku, který je za hranicí doporučené denní dávky vitaminu.
 • Extrakt ze škornice šípolisté – východoasijská rostlina, tradičně užívaná v přírodní medicíně pro vysoký obsah flavonoidů, pomáhá proti poruchám potence a oparům.
 • Extrakt z ostropestřce – středomořská rostlina, jež má účinky především na funkci jater a žlučníku, záleží ale na zpracování – varem se účinná látka ničí.
 • Extrakt z pampelišky lékařské – rostlina, která pomáhá při zánětech močových cest a zlepšuje činnost ledvin a žluči, zde je však ve velmi malé koncentraci, takže si účinkem nejsme jistí.
 • Extrakt z Ginkgo biloby – tradiční rostlina alternativní medicíny, obsahuje hodně flavonoidů a terpenů, obecně má dobrý vliv na cévní systém (rozšiřuje cévy), ale její další účinky jsou sporné. Výzkumy neprokázaly účinky na paměť, nervový systém, mozek ani protinádorovou aktivitu. V přípravku je navíc ve velmi nízké koncentraci.
 • Extrakt z přestupu pravého – americká rostlina, která se používá pro znovuzískání hormonální rovnováhy a funguje i proti únavě. Její koncentrace v přípravku je ale nízká.
 • Látky užité jako barviva nebo konzervanty výrobce neuvádí, ale nějaké v tabletě jsou.

Jak vidíme, složení je u tohoto přípravu opravdu široké, ale je vcelku zavádějící. Některé látky nemají příliš vysokou koncentraci, u jiných je spekulativní účinek. Troufáme si tvrdit, že Eregma Max Power nebude mít příznivé účinky na paměť (za těmi by stála Ginkgo biloba a u té prokázán není), nevěříme ani tomu, že by ovlivňovala vypadávání vlasů či hladiny cukrů (snad jen z nutričního hlediska, hormonálně ne). Co se týče účinku na játra a žlučník, záleží na způsobu zpracování tablety. Pokud je užito vysoké teploty, může dojít k deaktivaci účinné látky z ostropestřce. I kdyby k ní nedošlo, bude účinek slabý. Naopak, na základě složení jsme ochotní věřit, že Eregma Max Power má dobrý vliv na celkovou sexuální potenci zejména u mužů, zvyšuje pohyblivost spermií, napomáhá jejich tvorbě, dodává energii a účinek na cévy zkvalitňuje erekci. Mohlo by dojít ke zvýšení libida a vyrovnání hormonálních hladin, tyto účinky nezpochybňujeme. [4,5,10,12,14,15]

Eregma Max Power – dávkování a rizika

Začneme tím, že přípravek nezpůsobuje vedlejší účinky a žádná z látek, které jsou jeho součástí, není při své dávce toxická. Některé látky v rostlinách, z nichž jsou zhotoveny výtažky, jsou potenciálně karcinogenní, ale nemusíte se bát, jejich množství je spíše stopové a v přípravku se neprojeví. Doporučená dávka jsou 2 kapsle denně, přičemž mírné účinky by se podle výrobce měly dostavit již po několika hodinách. Při dlouhodobějším užívání (výrobce doporučuje užívat dvě balení) jsou samozřejmě efekty výraznější. Pokud trpíte dlouhodobými komplikacemi (diabetes, poruchy krevního tlaku,…) nebo užíváte léky, měli byste použití konzultovat se svým lékařem.

Náš verdikt

Z našeho pohledu je potřeba rozlišovat dvě různé věci. Eregma Max Power bude kvalitou účinků na pohlavní orgány dobrá, a byť nám chybí laboratorní ověření, troufáme si tvrdit, že její složení tomu odpovídá. Vliv na erekci, prokrvení a citlivost pohlavních orgánů, stejně jako na výkonnost a tvorbu spermatu či hormonální hladinu, se dá popřít těžko. Na druhou stranu, některé látky v přípravku nemají větší efekt na organismus, například extrakt z jinanu dvoulaločného, neboť jsou v malé koncentraci nebo nemají daný účinek. Deklarované účinky, jako je zlepšení paměti nebo zastavení vypadávání vlasů, Eregma Max Power s největší pravděpodobností nemá, alespoň ne nijak výrazné. Závadné látky jsme v přípravku neobjevili, zkušenosti uživatelů jsou víceméně pozitivní, můžeme doporučit.

Výhody

Zvyšuje hladinu testosteronu

Zkvalitňuje a prodlužuje erekci

Příznivé uživatelské recenze

Nemá vedlejší účinky


Nevýhody

Chybí laboratorní ověření účinnosti (byť složením účinky podporuje)

Neplní všechny účinky, které výrobce slibuje

Koenzym Q10
Vzorec koenzymu Q10 (vytvořeno v programu Biovia Draw 2017)

zpět k menu ↑

Další afrodiziaka pro muže

Popsali jsme několik nejoblíbenějších afrodiziak a přípravků pro zkvalitnění erekce. Další přípravky bychom chtěli zmínit alespoň heslovitě.

zpět k menu ↑

Test afrodiziak pro ženy

Menší část trhu s afrodiziaky tvoří přípravky pro ženy. Ale abychom vás o jejich test neochudili, rozhodli jsme se do našeho článku tuto kapitolku zařadit také.

Struktura zůstává stejná, jako u předchozích odstavců, v našem výběru jsme ohodnotili nejlepší afrodiziaka, z nichž nás tentokrát všechna přesvědčila.

Nejlepší afrodiziaka pro ženy

Pořadí Náhled Název Hodnocení Velikost balení Dávkování Cena
1. ArginMax pro ženy
45 tablet 3 tablety/den Zjistit cenu
2. EROpharm Clitorix
40 ml krém ve velikosti hrášku Zjistit cenu
3. Clerex pro ženy
10 tablet 2 tableta před sexuální aktivitou Zjistit cenu

Tak jako v sekci afrodiziak pro muže, i mezi ženskými podle nás vládne ArginMax, ovšem tentokrát ve formě určené něžnému pohlaví. Je poměrně hodně známý, ale má také velmi dobré složení a potvrzené účinky.

 Zjistit cenu

ArginMax – účinky

V sekci afrodiziak pro muže máme rozšířenější, mužskou verzi ArginMaxu. ArginMax pro ženy má v podstatě podobné složení a tedy i podobné účinky. Především zlepšuje prokrvení pochvy, čímž se zvyšuje její citlivost a sexuální zážitek a následný orgasmus je výrazně intenzivnější. Z dlouhodobějšího hlediska zvyšuje sexuální aktivitu a touhu, některé složky přípravku slouží jako antioxidanty. Za velkou výhodu považujeme to, že účinek přípravku je laboratorně ověřený (odkaz na studii je zde). [15]

ArginMax pro ženy

Složení ArginMaxu

Složení ArginMaxu pro ženy je v mnoha ohledech podobné, jako u toho pro muže. Samozřejmě, aby se přípravek lépe přizpůsobil opačnému pohlaví, je v některých detailech přizpůsobené a trochu se liší, ale základní složky jsou stejné.

 • L-arginin – esenciální aminokyselina, napomáhá správné funkci cév a ovlivňuje prokrvení tkání, včetně pochvy.
 • L-citrulin – prekurzor L-argininu v močovinovém cyklu, pomáhá zvyšovat jeho hladinu.
 • Extrakt z kotvičníku zemního – rostlinné látky podporují správné prokrvení (nejen pohlavních orgánů), ovlivňují hormonální hladiny a zvyšují přirozené libido.
 • Extrakt z eleuterokoku ostnitého – má podobné účinky jako ženšen, působí jako tonikum, snižuje obsah cholesterolu a glukózy v krvi, upravuje krevní tlak a zvyšuje aktivitu pohlavních orgánů.
 • Extrakt ze šafránu – bylina, která napomáhá prokrvení pohlavních orgánů.
 • Extrakt ze klanoprašky čínské – působí proti únavě a zvyšuje fyzickou i duševní aktivitu.
 • Extrakt z vinné révy – výtažek z listů rostliny, který podporuje správné prokrvení tkání.
 • Zinek (ve formě oxidu zinečnatého), selen (ve formě seleničitanu sodného) – oba prvky jsou přirozenou součástí enzymů, navíc působí v organismu jako antioxidanty.
 • Lutein – přírodní barvivo, významný antioxidant.
 • Vitamin E, B6, B7, B9 a B12 – vitaminy, důležité pro správné fungování organismu, fungují například jako antioxidanty nebo podporují metabolismus.
 • Další látky – stearát hořečnatý (plnidlo), želatina (dává tabletě formu a tvar), oxid titaničitý (barvivo).

Stejně jako se příliš neliší účinek, neliší se moc ani složení mužské a ženské verze. Složení potvrzuje deklarované účinky, které jsou ověřené jak pro jednotlivé látky zvlášť, tak i pro jejich směs, viz zmíněná studie. [2,7,8,10,15]

ArginMax – dávkování a rizika

Přípravek není vhodný pro děti, ani pro těhotné ženy a kojící matky (kvůli svému vlivu na hormonální hladiny). Užívat ho mohou ženy bez dlouhodobých zdravotních potíží, v opačném případě je nutná konzultace s lékařem. ArginMax pro ženy je určen pro dlouhodobé užívání, výrobce doporučuje užívat 3 tobolky denně a po týdnu snížit dávku na 2 tobolky denně. Účinek nastupuje po dvou týdnech. Jednorázové užití nemá dostatečný efekt, ArginMax není určen k užití před milováním, ale ke zvýšení sexuality v dlouhodobém horizontu. Co se týče rizik, žádná látka v přípravku není vyloženě toxická a při dodržení doporučených dávek nehrozí žádné riziko.

Kotvičník zemní
Kotvičník zemní

Náš verdikt

Tak jako u mužské verze, ani u přípravku pro ženy se nebojíme označit ArginMax za nejlepší ve své kategorii. Udělala na nás dobrý dojem jeho přiměřená prezentace, účinek (který je laboratorně ověřený) i složení, které odpovídá účinkům, neobsahuje zbytečně konzervanty ani barviva a většina látek je přírodních a bez rizika. U svých uživatelek je přípravek oblíbený a my se nebojíme jej označit jako dobrou volbu. Doporučujeme.

Výhody

Zvyšuje přirozenou sexualitu a libido

Zlepšuje prokrvení pochvy a zvyšuje citlivost

Ověřený laboratorními testy


Nevýhody

Může docházet ke konfliktům při užívání některých dalších léků

EROpharm Clitorix se od ostatních zvolených afrodiziak a přípravků, zkvalitňujících sexuální život, odlišuje již svou formou. Jedná se o stimulační krém, který si ženy nanáší na klitoris a který výrazně zvyšuje sexuální prožitek.

 Zjistit cenu

EROpharma Clitorix – účinky

Jedná se o krém, určený k zevnímu použití. Aby se dostavily účinky, je třeba vmasírovat malé množství krému do klitorisu, čímž dojde k jeho výraznému prokrvení a oteplení. Tím se jednak zvýší citlivost intimních partií, jednak dojde ke zvýšení pružnosti pochvy a svalů dělohy. Účinek má rychlý nástup, přípravek je určen k užití těsně před milováním. Jelikož se vstřebává kůží, stačí vám pět až deset minut, navíc partie v okolí pohlavních orgánů jsou velmi citlivé na stimulaci, takže je účinek látky podpořen ještě více.

Složení EROpharma Clitorixu

Jelikož nemáme k dispozici žádný laboratorní záznam, ani klinickou studii, týkající se tohoto přípravku, spolehneme se opět na analýzu složení, jako jsme to udělali v testu už několikrát. To je následující:

 • Olej z jalovce – extrakt z rostliny, posiluje pružnost pochvy a dělohy, navíc dává přípravku příjemné aroma.
 • Extrakt ze skořice – kůra, pomáhá nepřímo zvyšovat hladinu argininu (inhibuje arginázu) a napomáhá tak lepšímu prokrvení tkání, má dezinfekční a antioxidační účinky.
 • Extrakt z rozmarýnu – evropská bylina, dráždí sliznice.
 • Extrakt z hřebíčku – koření, prohřívá tkáň a některé jeho složky mohou působit jako afrodiziakum (není dostatečně prokázáno), je mírně dráždivý.
 • Včelí vosk – přírodní látka, má příznivé účinky na pokožku.
 • Olej z jojoby kalifornskézjemňuje pokožku a napomáhá vstřebávání látek, má vysoký obsah minerálů a vitaminu E.
 • Tokoferylacetát – forma vitaminu E, která je stabilnější a má větší účinek na pokožku.
 • Hexyldekanol a fenoxyethanol – organické látky zvlhčující pokožku, ale zároveň i potenciální alergeny.
 • Limonen – dodává výrobku příjemnou vůni, navíc funguje i jako rozpouštědlo pro další látky, ale může být pro citlivější jedince dráždivý.
 • Hexylcinnamaldehyd – napomáhá lepšímu vstřebávání přípravku do kůže, má příjemné aroma, ale může působit alergie.
 • Eugenolantiseptické účinky, má příjemné aroma, ale zároveň může způsobovat alergie.
 • Další látky – xanthanová guma,methylparaben sodný, propylparaben, ethylparaben sodný, hydroxid sodný, benzyl benzoát, kumarin, glycerin, cetyldimetikon, kaprylový triglycerid, cetearylalkohol, glycerylstearát – hydratační složky, rozpouštědla, změkčovadla, stabilizátory, barviva, konzervátory a emulgátory.

Na složení se nám příliš nelíbí, jakou část tvoří přírodní látky (extrakty, oleje, včelí vosk) a kolik prostoru dostávají syntetické chemikálie (fenoxyethanol, limonen a podobně), které jsou potenciálně dráždivé a alergenní. U citlivějších jedinců to může být problém. Krém navíc obsahuje spoustu stabilizátorů a látek, které mají dávat přípravku jeho formu. Podle nás je přítomnost některých poměrně zbytečná. Ovšem co se týče stimulačních a povzbuzujících účinků, ty bychom podle složení potvrdit mohli. Rostlinné extrakty a oleje budou mít vliv na sexuální touhu a chuť na milování. [1,2,11,16,17,18,19]

EROpharma Clitorix – dávkování a rizika

Přípravek je krémové formy, to znamená, že je určen k zevnímu mazání na pohlavní orgány, přesněji řečeno přímo na klitoris. Dává se ho tam jen malé množství a je potřeba ho po klitorisu a kolem poševního vchodu dobře rozmazat a rozetřít, aby došlo k účinnému vstřebání, prohřátí a promasírování tkáně. Účinek by se měl projevit do pěti minut podle toho, co uvádí výrobce. Vzhledem k formě aplikace jsme ochotní tomu věřit, ale dodáváme, že půjde jen o první účinek. Ten se bude prohlubovat delší dobu, než začnou působit všechny složky směsi. Přípravek je bez rizik a slouží ke krátkodobému zvýšení vzrušení v době milování. Hrozí zde pouze riziko alergické reakce, kterému byste měli předcházet znalostí složení. Citlivějším jedincům může vadit množství chemických látek v přípravku.

Náš verdikt

Krém EROpharma Clitorix má podle nás potenciál být velmi dobrý afrodiziakem pro ženy. Tím, že působí přímo na pohlavní orgány, účinek nastupuje rychle a skutečně se dostaví, jej hodnotíme velmi dobře. Složení odpovídá deklarovaným účinkům. Problémem pro nás zůstává složení, které je hodně umělé a celá řada látek v něm je potenciálně alergenních, případně jsou klasifikované jako zdraví škodlivé. Byť jsou jejich množství malá, u citlivějších jedinců se mohou projevit a je dobré si dát pozor.

Výhody

Rychlý nástup účinku

Výrazné posílení sexuálního prožitku

Zvýšení intenzity orgasmu


Nevýhody

Nevelký obsah v balení

Může u citlivějších jedinců vyvolávat alergie

Limonen
Vzorec limonenu (vytvořeno v programu Biovia Draw 2017)

zpět k menu ↑

Další afrodiziaka pro ženy

Některá afrodiziaka pro ženy, která se nám nevešla do velkého výběru, bychom chtěli na tomto místě alespoň zmínit. Kromě toho, že se můžete vybranými afrodiziaky inspirovat v mužské sekci (například „španělské mušky“ jsou pro obě pohlaví), vám některé představíme i zde.

zpět k menu ↑

Co rozhodně před sexem nepoužívat

Velkým problémem dnešní společnosti jsou obecně drogy. Ač se může zdát, že tyto látky nemají s afrodiziaky nic moc společného, ale zdání může klamat. Se sexem na drogách experimentuje stále více a více lidí, zejména mladších generací. Nejde ani tak o lehké drogy, jako je alkohol (s přimhouřením obou očí marihuana), ale často třeba o kokain nebo extázi. Nejde přitom ani tak o afrodiziakální účinky drog (nelze prokázat, že by měly spojitost s výkonností, kvalitou orgasmu nebo podporovaly ztopoření), ty jsou často zanedbatelné, ale spíše o zvýšení emočního prožitku. Podle některých je pak milování divočejší a nespoutané. Na druhou stranu, je otázka, jestli to za to stojí. Tyto drogy jsou poměrně hodně návykové, větší emoční cítění nemusí být vždy pozitivem a později se mohou dostavit abstinenční příznaky. V kombinaci s některými léky je pak takové užívání životu nebezpečné.  Podobná zábava už častokrát skončila špatně až už z důvodů nekvalitní drogy, špatné dávky nebo citlivosti organismu. Ať už za tímto experimentováním stojí cokoliv, v žádném případě ho nedoporučujeme, naopak byste se měli ještě jednou zamyslet, jestli chcete riskovat všechna rizika s drogami spojená. Tento trend je nebezpečný a účinnější i bezpečnější je užití běžných afrodiziak.

zpět k menu ↑

Finální verdikt

Trh s afrodiziaky je samozřejmě mnohem širší, to chápeme a uznáváme. Ale chtěli jsme pro vás otestovat ta nejoblíbenější a dát vám zpětnou vazbu, která se vám opravdu vyplatí a u kterých není účinek nikterak zaručen, a to jak v kategorii pro muže (doporučujeme nejvíce ArginMax a Clavin), tak i pro ženy (doporučujeme pro dlouhodobější použití ženskou verzi ArginMaxu, pro krátkodobé vzrušení EROpharma Clitorix). Pokud budete chtít vybrat afrodiziakum sami, doporučujeme, abyste postupovali podobně, jako my.

Určitě si vyberte, o jaký typ afrodiziaka máte zájem a vyčleňte si pár favoritů. Pak můžete přikročit k bližšímu zkoumání. Tedy nejprve se podívat na účinky, ověřit si složení, poohlédnout se na internetu po studii, která by účinky potvrzovala a zhodnotit si rizika. Musí vás zajímat rychlost nástupu i vyprchání účinku, to podle účelu, zda chcete povzbudit před milováním, nebo si zlepšit sexuální kondici na delší dobu. Určitě sledujte pokyny, jak přípravek užívat, v jakých dávkách a jakou formou. To je si nejzásadnější, čeho byste si měli všímat. Na závěr ještě můžete zhodnotit velikost balení a cenu. Pokud vám všechno vyhovuje, afrodiziakum vám nezpůsobí žádné zdravotní problémy (ať už alergii nebo třeba v reakci s jiným lékem, který užíváte dlouhodobě) a cena vám připadne přiměřená, máte vybráno.

zpět k menu ↑

Cena afrodiziak

Cena afrodiziak je různá, přičemž se od sebe jednotlivé cenové hladiny liší jak kvalitou, tak i formou afrodiziaka. Některá levná afrodiziaka seženete i do sta korun, otázka je ale, jak budou účinná a jak rychlý bude nástup účinku. Pokud chcete pořídit přípravek, kterému se dá věřit, investujte alespoň tři až čtyři sta korun a kupte nějaký opravdu kvalitní. Přeci jen, vyplatí se vám to, neboť se vám investice vrátí ve spokojenosti partnera/partnerky i ve vašem sexuálním požitku. Skutečně dobré přípravky na problémy s pohlavní soustavou, seženete i kolem tisíce korun (ArginMax stojí přes tisíc korun, Clavin taktéž), hodně záleží i na velikosti balení. Nekupujte je zbytečně dopředu, účinné látky by se v nich mohly rozložit. A nyní již k jednotlivým typům afrodiziak a jejich cenám.

 • Kapková afrodiziaka – většinou jsou hodně levná, do 400 korun, účinnost je u nich spekulativní. Seženete je nejčastěji v sexshopech.
 • Sprejová afrodiziaka – u pánů jsou celkem oblíbená, za nás ale nemají zrovna vysokou účinnost. Cenově se pohybují zhruba od 100 do 400 korun.
 • Krémová/gelová afrodiziaka – tady už bývá cena vyšší a může dosáhnout i 600 korun, zato ale pořídíte větší kvalitu. Erotické krémy považujeme za účinnější.
 • Kapslová afrodiziaka a tabletová afrodiziaka – tady je cenové rozpětí největší. Trh s nimi je nejbohatší a seženete je od 100 do více než 1000 korun, podle kvality. Levnější, ovšem s méně jistým účinkem, koupíte běžně v sexshopech, o něco dražší a často s velkým obsahem bylin v přírodních výživách nebo v lékárnách. Nejlepší přípravky, jako je třeba Clavin nebo ArginMax se prodávají v lékárnách zcela běžně a často se vám stane, že vám je doporučí i lékař, pokud vás léčí s pohlavními problémy.

Je jen na vás, kolik se rozhodnete investovat, zda v řádu několika set nebo dokonce více než tisíc korun, ale větší cena často znamená větší kvalitu. Poměrně přímo úměrná je cena velikosti balení a počtu tablet. Většina firem nabízí přípravky v různě velkých baleních (typicky třeba 60-100-120 tablet). Volte tak, abyste si byli jistí, že vám balení vystačí, ale zároveň, že nebude příliš velké a že spotřebujete co největší část tablet. Je škoda jimi plýtvat a zbytečně platit více, než je nutné.

zpět k menu ↑

Jaká existují přírodní afrodiziaka?

Pokud byste nechtěli investovat jen do syntetických, uměle připravených afrodiziak, máme pro vás dobrou zprávu. Existuje celá řada přírodních, přirozených afrodiziak, která jsou často přirozenou složkou vaší potravy. Jde o látky, které svým způsobem účinkují na smysly a dráždí je, zvyšují vaši celkovou aktivitu i tlak (což mimo jiné souvisí s prokrvením pohlavních orgánů), zajišťují vyšší citlivost a to všechno se posléze projeví i při sexu. Jen je potřeba mít na paměti, že jsou slabší, než uměle připravená afrodiziaka s daným účelem. Jde například o:

 • Ženšen – u mužů i u žen ovlivňuje hladiny hormonů a posiluje signální kaskády, což má příznivý vliv na celkovou sexualitu.
 • Mák – ve své podstatě jde o opiát, který podporuje sexuální představy a fantazie a vzbuzuje touhu.
 • Marihuana – zrychluje srdeční tep a posiluje prokrvení tkání, včetně pohlavních orgánů, což se projeví větším požitkem a snazším vzrušením.
 • Anýz – v krátkodobém horizontu působí jako stimulant, v dlouhodobém pak příznivě ovlivňuje hladiny hormonů.
 • Chilli – Zvyšuje citlivost organismu a jeho celkovou aktivitu, což má nepřímý vliv i na sexuální touhu.
 • Guarana, káva, čokoláda, čaj – mají společný rys, obsahují kofein, který sám o sobě povzbuzuje organismus k lepším krátkodobým výkonům, které se mohou týkat i milování.
 • Kotvičník zemní – při dlouhodobém užívání vykazuje příznivé účinky na krevní oběh, sexuální potenci a hormonální hladiny, zvyšuje libido a výkonnost.
 • Další přírodní afrodiziaka, jejichž účinek je spíše slabší – ořechy, ananas, avokádo, rajčata, med, zázvor.

Naopak, pozor byste si měli dát na některé přírodní látky, které jsou sice nabízeny jako afrodiziaka, ale jejich účinek je v lepším případě neprokázaný, v horším pak vůbec žádný. Naopak, někdy může být jejich dlouhodobější užívání spojeno s rizikem nebo dokonce vygenerováním zdravotních potíží.

 • Hadovka smrdutá – považována za afrodiziakum u středoevropských národů – bez prokázaných účinků.
 • Lékořice – bez prokázaných účinků.
 • Mandragora lékařská – ve středověku patřila k velmi oblíbeným afrodiziakům, účinek je však velmi malý a tato rostlina je naopak jedovatá, přičemž smrtelnou dávku lze překročit snadno.
 • Bolševník obecný – jedovatý, malé účinky a nízká smrtelná dávka.
 • Žabí jed bufotenin – afrodiziakum východních kultur, zejména čínských a indických – bez větších účinků, velmi jedovatý.
 • Hřebíček – užíván v arabských oblastech blízkého východu, bez prokázaných účinků.
 • Puchýřník lékařský – takzvané španělské mušky, velmi oblíbené afrodiziakum zejména v 16. až 18. století, účinnou látkou je kantharidin z rozdrcených těl těchto brouků, který funguje jako účinný stimulant pohlavích orgánů, je ale zároveň prudce jedovatý (smrtící dávka se pohybuje kolem 30 mg) a způsobuje těžké (i smrtelné) otravy.

To je z naší strany všechno – seznamem přírodních afrodiziak se s vámi loučíme a věříme, že jsme vám pomohli vybrat a že se na nás s důvěrou obrátíte i příště. [1,2]

Přírodní afrodiziaka

zpět k menu ↑

Zdroje

 1. Leonti M., Casu L., Ethnopharmacology of Love; Front Pharmacology; 2018; 9: str. 567–575.
 2. Shamloul R., Natural Aphrodisiacs; The Journal of Sexual Medicine; 2010; 7: str. 39–49.
 3. Ito T., Kawahara K., Das A., Strudwick W., The Effects of ArginMax, a Natural Dietary Supplement for Enhancement of Male Sexual Function; Hawaii Medical Journal; 1998; 57: str. 741–744.
 4. Fallah A., Mohammad-Hasani A., Colagar A. H., Zinc is an Essential Element for Male Fertility: A Review of Zn Roles in Men’s Health, Germination, Sperm Quality and Fertilization; Journal of Reproduction and Infertility; 2018; 19: str. 69–81.
 5. Zorgniotti A. W., Lizza E. F., Effect of Large Doses of the Nitric Oxide Precursor, L-arginine, on Erectile Dysfunction; International Journal of Impotence Research; 1994; 6: str. 33–36.
 6. Chen J., Wollman Y., Černikovsky T. a kol., Effect of Oral Administration of High-Dose Nitric Oxide Donor L-Arginine in Men with Organic Erectile Dysfunction; British Journal of Urology; 1999; 83: str. 269–273.
 7. van der Poll M. C., Ligthart-Melis G. C. a kol., Intestinal and Hepatic Metabolism of Glutamine and Citruline in Humans; Journal of Physiology; 2007; 581: str. 819–827.
 8. Asano K., Takahashi T., Miyashita M. a kol., Effect of Eleutheroccocus senticosus Extract on Human Physical Working Capacity; Planta Medica; 1986; 3: str. 175–177.
 9. Zenico T., Ciceco A. F., Valmorri L. a kol., Subjective Effects of Lepidium meyenii (Maca) Extract on Well-Being and Sexual Performances in Patients with Mild Erectile Disfunction; Andrologia; 2009; 2: str. 95–99.
 10. Chhatre S., Nesari T., Somani G., Kanchan D., Sathaye S.Pytopharmacological Overview of Tribulus terrestris; Pharmacognosy Review; 2014; 8: str. 45–51.
 11. Goswami S. K., Inamdar M. N. a kol., Effect of Cinnamomum cassi Methanol Extract and Sildenafil on Arginase and Sexual Function of Young Male Wistar Rats; The Journal of Sexual Medicine; 2014; 6: str. 1475–1483.
 12. Noerino E., Amato M., Izzo A. A., The Aphrodisiac and Adaptogenc properties of Gingseng; Fitoterapia; 2000; 1: str. 1–5.
 13. Kovačevič N., Colič M., Backovič A., Doslov-Kokorus Z., Immunomodulatory Effects of the Methanolic Extract of Epimedium alpinum in Vitro; Phytoterapia: 2006; 7–8: str. 561–567.
 14. Lewin, A., Lavon, H., The effect of Coenzyme Q10 on sperm motility and function; Molecular Aspects of Medicine; 1997; 18: str. 213–219.
 15. Ito T. Y., Trant A. S., Polan M. L., A Double-Blind Placebo-Controlled Study of ArginMax, a Nutritional Supplement for Enhancement of Female Sexual Function; Journal of Sex and Marital Therapy; 2001; 27: str. 541–549.
 16. Nath N. S., Liu B., Green C., Atwater A. R., Contact Allergy to Hydroperoxide sof Linalool and D-Limonene in US Population; Dermatitis; 2017; 5: str. 313–316.
 17. Draelos Z. D., Levy S. B., Lutrario C., Gunt H., Evaluation of the Performance of a Nature-Based Sensitive Skin Regimen in Subjects with Clinically Diagnosed Sensitive Skin; The Journal of Drugs in Dermatology; 2018; 8: str. 908–913.
 18. Borges R. S., Ortiz B. L. S., Pereira A. C. M. a kol., Rosmarinus officinalis Essential oil: A Review of its Phytochemistry, Anti-Inflammatory Activity and Mechanisms of Action Involved; Journal of Ethnopharmacology; 2018.
 19. Baccouch N., Ben Salah H., Belhadj S. a kol., Chemical Characterization and BIological Activities of Simmondsia chinensis; Cellular and Molecular Biology; 2018; 4: str. 11–16.
Afrodiziaka
5 (100%) 2 votes
Váš pomocník